23.02.2022 – poszukiwania Borzęciczki

Na prośbę Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, dnia 23.02.2022 zostaliśmy zaangażowani w poszukiwania 23-letniego mężczyzny w miejscowości Borzęciczki (pow. krotoszyński).

Do działań zostało włączonych dwóch planistów WGPR oraz ratownicy z oddziałów: Gostyń i Ostrów Wielkopolski. Działania planistyczne, szczegółowa analiza map hydrologicznych, wywiad i współpraca pozwoliły zawęzić obszar poszukiwań do 43 hektarów. Następnego dnia – razem z Wydziałem Kryminalnym KPP Krotoszyn, Jednostką Ratownictwa Specjalistycznego JRG 6 Poznań przystąpiliśmy do poszukiwań. Silne porywy wiatru uniemożliwiły start UAV, w wyznaczony obszar został wysłany nasz zespół – wyposażony w sprzęt do ratownictwa wodnego.

O godz. 13.54 ratownicy sprawdzający tereny podmokłe i trudnodostępne ujawnili osobę zaginioną. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i współpracę – uzyskaliśmy niezastąpione wsparcie merytoryczne członków OSP Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego we Wrocławiu – Wojciecha, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wałbrzych – Marcina i Ochotnicza Straż Pożarna Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego w Głogowie – Artura.

Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko, stoi i na świeżym powietrzu

Dodaj komentarz