Wielkopolska, pow. kościański – szczęśliwy finał poszukiwań

Z Domu Pomocy Społecznej w Mościszkach wyszedł 65-letni mężczyzna. Warunki pogodowe oraz stan zdrowia zaginionego wymagały niezwłocznego rozpoczęcia działań poszukiwawczo-ratowniczych.
Na podstawie dyspozycji policji KPP Kościan do miejsca zbiórki wyjechał oddział WGPR Gorzyce, a następnie oddział Gostyń.


Naszym zadaniem było wyznaczenie obszaru poszukiwań na podstawie zebranych informacji, wykorzystania narzędzi planistycznych, odprawa zespołów i wspomaganie koordynacji.
Zespół na quadzie został użyty do przeszukania głównych dróg leśnych i dojazdowych. To zwróciło uwagę mieszkanki m. Cichowo, która w trakcie wyrzucania śmieci zauważyła wyziębionego i ukrywającego się mężczyznę.


Kobieta zadzwoniła pod numer alarmowy. Na miejsce przybyli policjanci i ratownicy uczestniczący w akcji poszukiwawczo-ratowniczej. Zadaniem ratowników było udzielenie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.
Siły i środki: KPP Kościan, PSP w Kościanie, WGPR/OSP GPR Gorzyce, WGPR Gostyń, WGPR Ostrów Wielkopolski (pomoc zdalna), OSP Bielewo, OSP Mościszki, OSP Jerka, OSP Kopaszewo, OSP Żelazno, OSP Krzywiń, Fundacja Na Tropie oraz osoby cywilne.

Dodaj komentarz