04.07.2022r. – poszukiwania zaginionej kobiety, miejscowość Siemianice, pow. kępiński

W poniedziałek zostaliśmy zadysponowani do poszukiwań zaginionej 71-letniej kobiety, mieszkanki miejscowości Siemianice. Do naszych zadań należało przeprowadzenie wywiadu uzupełniającego, naniesienie zebranych danych na mapy oraz wyznaczenie potencjalnego obszaru poszukiwań z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania.

Zaginiona z objawami demencji starczej wyjechała rowerem w nieznanym kierunku zabierając ze sobą rzeczy osobiste. Razem z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Kępnie i strażakami OSP Siemianice przystąpiliśmy do sprawdzania najbardziej prawdopodobnych obszarów.

Po 50-minutach od rozpoczęcia działań ratownik WGPR na quadzie poinformował sztab o obiekcie przypominającym ciało – unoszącym się przy tafli wody. Na miejsce został skierowany dron z jednostki ratownictwa specjalistycznego OSP Skarbimierz. Z powodu ciężkiego terenu operator drona musiał pokonać kilometr na quadzie. Operator potwierdził wcześniejsze przepuszczenia, a po chwili zlokalizował 200 metrów dalej rower należący do osoby zaginionej. Naszym dalszym zadaniem było przetransportowanie policjantów, strażaków w miejsce trudnodostępne.

Po zakończonych działaniach na miejscu ujawnienia osoby zaginionej naszym obowiązkiem zostało przetransportowanie ciała. Rodzinie, najbliższym składamy najszczersze kondolencje.

Siły i środki:

Policja Kępno,

– PSP Kępno,

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu – JRG 6,

OSP Siemianice,

Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego OSP Skarbimierz,

OSP Opatów,

– Wielkopolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza WGPR Ostrów Wielkopolski

Bardzo dziękujemy za gotowość do działań i pomoc zdalną: Marcina z Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wałbrzych, Opolsar – Opolskie Psy Ratownicze.

Dodaj komentarz