25.01.2023r. – poszukiwania – Mościszki powiat kościański

66-letni mieszkaniec DPS w Mościszkach odnaleziony żywy w środku lasu, dzięki wspólnie przeprowadzonej akcji

23 stycznia 2023 roku mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej opuścił miejsce zamieszkania i udał się na spacer. Kiedy zapadł zmrok personel powiadomił policję.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościanie przystąpili do działań mających na celu odnalezienie zaginionego. Ruszyły poszukiwania w terenie otwartym, w które zaangażowani byli ochotnicy, strażacy i policjanci.

Początkowo działania polegały na przeszukaniu głównych dróg i ścieżek leśnych wykorzystując radiowozy, wozy straży pożarnej, quady oraz drony.

Dziś zawężono obszar poszukiwań wśród 217 hektarów ogromnego kompleksu leśnego. Wkrótce po rozpoczęciu penetrowania wyznaczonych obszarów jeden z zespołów ujawnił osobę zaginioną w sektorze.

Poszkodowany został ewakuowany z lasu do pojazdu, a następnie ogrzany. Zaginionemu została udzielona Kwalifikowana Pierwsza Pomoc.

Zadaniem naszych ratowników było wykonanie wywiadu uzupełniającego, wyznaczenie obszarów do przeszukania oraz wsparcie koordynacji za pomocą specjalistycznego oprogramowania.

Dodaj komentarz