15.05.2023r. – poszukiwania – powiat jarociński

Zdarzenie nr 2023/114 – akcja poszukiwawczo-ratownicza zakończona odnalezieniem zaginionego oraz jego psa.

O godzinie 16.39 ratownik dyżurny WGPR aktywował alarmy dla WGPR Oddział Gostyń oraz WGPR Oddział Ostrów Wielkopolski. Informację o zaginięciu przekazał dyżurny Komenda Powiatowa Policji w JarocinieWielkopolska Policja.

Do działań wyjechało 8 ratowników z quadem, którzy w trakcie dojazdu zebrali informacje i zaplanowali obszary do przeszukania. Na miejscu zostały odprawione zespoły, których zadaniem było przeszukanie wyznaczonych sektorów.

O godzinie 20.14 został aktywowany system wzywania pomocy z aplikacji SIRON – wspierając poszukiwania zaginionych. W wyznaczonym sektorze zespół składający się ze strażaków dostrzegł zdezorientowanego i wychłodzonego 70-letniego mężczyznę trzymającego swojego psa. Na miejsce zostały skierowane zespoły w celu zabezpieczenia poszkodowanego i podjęcia ewakuacji.

Ratownicy ocenili stan poszkodowanego, a następnie wykorzystując koce i chemiczne pakiety grzewcze rozpoczęli proces stopniowego ogrzewania. Mężczyzna w hipotermii został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Mężczyzna przeżył dzięki:

– rodzinie, która niezwłocznie zgłosiła zaginięcie,

– policjantom, którzy podjęli szybkie działania poszukiwawcze,

– świadkom, którzy przekazali informacje o możliwych kierunkach odejścia,

– strażakom, mieszkańcom, bliskim i ochotnikom, którzy włączyli się do działań,

– swojemu psu – Skierce, która całą noc ogrzewała zaginionego! 🥰

Dodaj komentarz