12.06.2023r. – poszukiwania – powiat wschowski

Zdarzenie nr 142/2023 – podjęte działania skutkują ujawnieniem pustego samochodu i osoby zaginionej ⬇️

Wczoraj (tj. 12.06.2023 r.) na terenie powiatu wschowskiego została przeprowadzona akcja poszukiwawczo-ratownicza mająca na celu odnalezienie zaginionego samochodu oraz 26-letniego mężczyzny.

W wyniku skoordynowanych działań ratowników WGPR Oddział Gostyń, policjantów i strażaków udało się zawęzić obszar poszukiwań koncentrując się na systematycznym przeszukaniu dróg dojazdowych, okolicznych lasów i pól.

Jednostki ratownicze natychmiast przystąpiły do działania, współpracując ze świadkami i zbierając wszelkie informacje. Na podstawie otrzymanych wskazówek jednostki skierowano do jednego z lasów, po czym ujawniono pusty pojazd.

Od razu zostały wyznaczone sektory do dalszego przeszukania, aby odnaleźć zaginioną osobę. Po krótkim czasie, zespół ratowniczy ujawnił ciało mężczyzny bez oznak życia.

Pragniemy wyrazić nasze najgłębsze kondolencje rodzinie i bliskim osoby, która straciła życie.

W działaniach wykorzystano dwa bezzałogowe statki powietrzne Ochotnicza Straż Pożarna Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego w Głogowie, których zadaniem było sprawdzenie trudnodostępnych miejsc.

Dziękujemy za współpracę: Policja Wschowa, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie, Ochotnicza Straż Pożarna Wschowa, OSP Szlichtyngowa, OSP KSRG Siedlnica, Ochotnicza Straż Pożarna w Konradowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Strączu, rodzinie oraz mieszkańcom.

Dodaj komentarz