02.08.2023r. – poszukiwania – Gostyń

Zdarzenie nr 189/2023 – Gostyń – „Kiedy liczy się każda minuta” ⚠️

W dniu 02.08.2023 roku, w godzinach wieczornych ratownik dyżurny WGPR otrzymał dyspozycję od Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu: zaginięcie młodej kobiety na terenie powiatu gostyńskiego.

Ogłoszono alarm dla ratowników z oddziału WGPR Gostyń, a następnie WGPR Gorzyce.

Ratownicy wspólnie z policjantami prowadzili poszukiwania kobiety, która oddaliła się z miejsca zamieszkania motocyklem. Na podstawie przeprowadzonych działań ujawniono informacje, z których wynikało, że kobieta wyjechała celowo z zamiarem odebrania sobie życia.

Około godziny 3 w nocy policjanci Wydziału Kryminalnego sprawdzający główne dukty leśne ujawnili motocykl należący do kobiety. Kawałek dalej leżała nieprzytomna kobieta, która była wychłodzona i przemoczona.

Ratownicy razem z policjantami zabezpieczyli poszkodowaną, udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przetransportowali kobietę. Poszkodowana została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Szybką reakcją i czujnością wykazali się bliscy kobiety, którzy natychmiast zadzwonili pod numer alarmowy 112. Zdecydowane działania policjantów i ratowników WGPR pozwoliły uratować życie kobiety w kryzysie emocjonalnym.

Dodaj komentarz