31.08.2023r. – poszukiwania – gmina Malanów, powiat turecki

Powiat turecki: zaginiony mężczyzna został odnaleziony żywy 🥰

31 sierpnia 2023 roku o godz. 16.49 ratownik dyżurny WGPR otrzymał prośbę o wsparcie działań prowadzonych na terenie gminy Malanów, gdzie poprzedniego dnia zaginął mężczyzna.

Alarmowany został oddział I rzutu – WGPR Ostrów Wielkopolski oraz II rzutu – WGPR Oddział Nekla. Do akcji został włączony zespół z quadem, dronem oraz pojazd terenowy.

Ratownicy w trakcie dojazdu i planowania akcji poszukiwawczo-ratowniczej otrzymali informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, z której wynikało, że kobieta spacerująca ze swoim psem ujawniła za swoim domem przemarzniętego mężczyznę.

Na wskazany adres udał się zespół pojazdem terenowym, który był już 3 kilometry od miejsca poszukiwań. Zespół ratowników przejął osobę poszkodowaną, która była w stanie hipotermii. Mężczyźnie została udzielona Kwalifikowana Pierwsza Pomoc, następnie został przekazany zadysponowanemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Chcemy wyrazić podziękowania dla świadka – kobiety, która w trakcie spaceru zachowała czujność i usłyszała mężczyznę, który wzywał pomocy. Dziękujemy za współpracę załodze karetki oraz Komenda Powiatowa Policji w Turku😀

Ratownicy w trakcie dokumentowania miejsca odnalezienia ujawnili rzeczy osobiste zaginionego, które zgubił prawdopodobnie w wyniku działania hipotermii. Rzeczy zostały zabezpieczone i przekazane bliskim.

Numer zdarzenia: 207/2023.

Dodaj komentarz