05.06.2024r. – poszukiwania – powiat szamotulski

Dzisiaj o godz. 07.45 otrzymaliśmy informację od KP we Wronkach o zaginięciu 5-letniego dziecka, które wyjechało rowerkiem z domu.

Za pomocą środków teleinformatycznych wspieraliśmy działania związane z zaginięciem dziecka. Szybka reakcja rodziny, policjantów, strażaków, wywiad, dobranie właściwych metod i technik poszukiwawczych (m. in. SPD) sprawiło, że dziecko zostało zauważone przez czujnych policjantów Wydziału Kryminalnego.

Dziecko było cały czas w ruchu (3 km od domu), policjanci kierowali się śladami roweru i małych stóp. Szybka i skoordynowana reakcja Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach pozwoliła zapobiec wyjechaniu dziecka z terenu poszukiwań 👏👏👏

Do naszych zadań należało utworzenie zdarzenia w SIRON – wspierając poszukiwania zaginionych, naniesienie na mapę miejsc niebezpiecznych oraz planowanie obszaru do przeszukania w oparciu o profil osoby zaginionej. W zdarzeniu udział brali również strażacy z OSP Wronki – KSRG i WOO, którzy w kwietniu br. uczestniczyli w naszym szkoleniu z zakresu poszukiwań osób zaginionych w terenie otwartym.

Dodaj komentarz